1

لینكدونی

 

لینكستان

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
NewsPress
Donbaleh

سریع‌ترین سرعت اتصال به اینترنت به کدام کشور تعلق دارد؟

 جدیدترین گزارش منتشره از سوی شرکت مونیتورکننده وب Akamai نشان داد شهرها و کشورهای بیش‌تری در جهان از سرعت‌های اتصال به اینترنت سریع‌تر برخوردار می‌شوند.
   به گزارش خبرنامه کامپیوتر و وب www.PcWebPaper.com از خبرآنلاین، یافته‌های این گزارش که به بررسی شبکه‌های سرور جهانی در سه ماهه سوم 2009 پرداخته، حاکیست بیش‌تر کشورهای موجود در فهرست 10 کشور برتر کارآمدی اینترنت، نسبت به سه ماهه دوم شاهد افزایش متوسط 18 درصدی در سرعت اتصال بوده‌اند.
کره جنوبی با 29 درصد افزایش در سرعت اتصال و رسیدن آن به 14.6 مگابیت در ثانیه درصدر بالاترین بهبود بود، در حالیکه ایرلند با 26 درصد افزایش و رسیدن سرعت اتصال اینترنت به 5.3 مگابیت در ثانیه، به دلیل بیشترین بهبود در مکان دوم جای گرفت.
   آمریکا نتوانست جز این فهرست باشد و با 1.8 درصد افزایش و رسیدن به سرعت اتصال متوسط 3.9 مگابیت در ثانیه در مکان هیجدهم قرار گرفت اما برخی از کشورها مانند رومانی، سوئد و جمهوری چک شاهد کاهش سرعت اتصال در نیمه سوم 2009 نسبت به نیمه قبلی بودند؛ با این همه بر مبنای سال به سال، تمامی کشورهای حاضر در فهرست 10 کشور برتر شاهد افزایش سرعت بودند.
   به این ترتیب کره جنوبی با سرعت اتصال 14.6 مگابیت در ثانیه، دارای سریع‌ترین سرعت پهنای باند در جهان است و به‌دنبال آن ژاپن با سرعت اتصال 7.9 مگابیت در ثانیه، هنگ کنگ با سرعت 7.6 مگابیت در ثانیه، رومانی و سوئد با سرعت 6.2 و 5.7 مگابیت در ثانیه و ایرلند با سرعت 5.3 مگابیت در ثانیه قرار گرفتند.
   در مجموع 103 کشور از 226 کشور مورد بررسی Akamai، شاهد سرعت اتصال متوسط پایین یک مگابیت در ثانیه بودند که در مقایسه با 125 کشور دارای کارآمدی پایین در سه ماهه دوم، بهبود یافته‌اند و تنها هفت کشور شاهد سرعت پایین صد کیلوبیت در ثانیه بودند که نسبت به 14 کشور در سه ماه قبلی کاهش یافته‌اند. پایین‌ترین سرعت اتصال به اینترنت در میان تمامی کشورها مربوط به جزیره مایوت واقع در اقیانوس هند بین ماداگاسکار و موزامبیک بود.
گزارش Akamai برای نخستین بار با تحلیل شهرها دریافت شماری از شهرهای سراسر جهان اکنون از دسترسی به اینترنت پرسرعت برخوردارند. در سراسر آسیا، اروپا و آمریکا حتی شهرهای دارای پایین‌ترین سرعت اتصال اینترنتی، شاهد سرعت بالاتر از 10 مگابیت در ثانیه بودند.
   با این همه شهرها در بیشتر مناطق نوظهور مانند آفریقا و آمریکای جنوبی شاهد سرعت‌های پایینی بودند که معمولا بیش‌تر از چهار مگابیت در ثانیه نبود.
   اما شهر رباط در مراکش با سرعت اتصال 3.2 مگابیت در ثانیه شهر برتر آفریقایی، ولینگتون نیوزیلند با 3.4 مگابیت در ثانیه شهر برتر اقیانوسیه و کوکوتا در کلمبیا با سرعت 2.4 مگابیت در ثانیه شهر برتر در آمریکای جنوبی بود، در حالیکه طبق این گزارش، متوسط سرعت پهنای باند در ابعاد جهانی 1.7 مگابیت در ثانیه بود.
   همچنین در مورد اتصال اینترنتی نیز آمریکا و چین در سه ماهه سوم سال 2009 حدود 40 درصد از آدرس‌های IP منحصر را به خود اختصاص دادند و به‌دنبال آن‌ها ژاپن، آلمان و فرانسه قرار گرفتند.


منبع : p30ir

 

مدیر وبلاگ : یحیی شهیدی

آخرین مطالب

جستجو

نویسندگان

RSS
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات